Długo to trwało by mieszkający parę ulic od siebie saksofonista i improwizator Mikołaj Trzaska oraz twórca muzyki elektronicznej i producent Michał Jacaszek zaczęli robić wspólnie muzykę. Wreszcie się udało. Po pierwszym spotkaniu z Jacaszkiem Trzaska był dość podekscytowany, radosny - nie chciał zdardzać szczegółów, ale teraz już wiemy. Panowie we współpracy z Tomaszem Budzyńskim (Armia, Siekiera) stworzyli projekt Rimbaud, stanowiącymuzyczną odpowiedź na wizjonerskie utwory francuskiego poety. Intensywne, gwałtowne i barwne wizje literackie Artura Rimabud prowokują muzyków do poszukiwania dźwiękowych ekwiwalentów bezkresnych przestrzeni, intymnego szeptu oraz obsesyjnych repetycji. Rimbaud to trzy osobowości krążące po różnych trajektoriach. Z połączenia ich odmiennych środków wyrazów powstaje muzyka pełna eksperymentów i improwizacji, która każdorazowo zaskakuje i porywa publiczność.
Projekt Rimbaud usłyszeć będzie można m.in. podczas festiwalu Męskie Granie w Krakowie 12 lipca. Jednak przedpremierowo zderzyć się będzie można z nim już w tę środę (2 lipca) w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Start o godzinie 19:00
BIO:
Mikołaj Trzaska - w 1988 roku rozpoczął studia na ASP w Gdańsku na wydziale malarstwa, w pracowni Włodzimierza Łajminga. W tym samym czasie zafascynowany jazzem lat sześćdziesiatych, szczególnie muzyką Johna Coltrane'a i Ornette'a Colemana, podejmuje samodzielną naukę na saksofonie altowym. Wkrótce potem dołączył do zespołu basisty Tymona Tymańskiego "Sni Sredstwom Za Uklanianie". Grupa ta stanowiła zalążek późniejszego największego fermentu w polskim jazzie przełomu lat 80. i 90. - Miłości.
Michał Jacaszek - kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Ma na swoim koncie cztery autorskie albumy, ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę teatralną i filmową, słuchowiska. Współpracuje z muzykami, choreografami, artystami tworzącymi nowe media i performerami, a także z malarzami, poetami, pisarzami. Jest jednym z kuratorów Festiwalu C3 /Club Contemporary Classical/. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.
Tomasz Budzyński - zadebiutował w 1984 roku jako wokalista zespołu Siekiera, który odniósł wówczas sukces na Festiwalu w Jarocinie. Rok później razem z Robertem Brylewskim i Sławkiem Gołaszewskim założył zespół Armia, w którym śpiewam do dziś (armia.art.pl). Od 1996 roku występuje w zespole 2Tm2,3,.
Poza Trzaską, Jacaszkiem i Budzyńskim z bliskiej naszemu sercu, improwizowanej rodziny na Męskim Graniu zagrają Tomasz Stańko w trio Marcinem Maseckim i Maciem Morettim (19 lipca, Poznań), Jazzombi!e (połączone siły Pink Freud i Lao Che) oraz Józef Skrzek (26 lipca, Chorzów) i Pink Freud (28 sierpnia, Wrocław).