Polska scena jazzowa i eksperymentalna w Londynie!
Od dzisiaj przez trzy dni w londyńskich klubach odbywać się będą koncerty w ramach pierwszej edycji festiwalu współczesnej muzyki jazzowej i eksperymentalnej Jazz and Experimental Music from Poland.
Organizatorem festiwalu jest Deconstruction Project – organizacja, która powstała w 2010 roku, jako kontynuacja grupy Polish de Construction, za główny cel stawiając sobie promocję na terenie Wielkiej Brytanii współczesnych przejawów polskiej kultury.
Założeniem organizatorów festiwalu jest stworzenie wspólnej platformy dla długofalowej współpracy polskich i brytyjskich twórców muzyki improwizowanej oraz eksperymentalnej. Trzy dni intensywnych spotkań koncertowych w klubach północnej i wschodniej części Londynu, a także panele dyskusyjne z muzykami.
Dzisiaj na scenie Vortex Jazz Club wystąpi Maciej Obara ze swoim kwartetem, w składzie Dominik Wania – fortepian, Maciej Garbowski – bas, Krzysztof Gradziuk – perkusja, a także elektroakustyczne duo Arszyn/Duda.
We wtorek nas scenie klubu The Forge Marcin Masecki dokona dekonstrukcji sonat Scarlattiego, a następnie w duo wystąpią bracia Marcin i Bartłomiej „Brat” Oleś.
Festiwal zakończy się w środę w klubie Servant Jazz Quarters występem Piotra Kurka na elektronicznym akordeonie i syntetyzatorach oraz lokalnych muzyków tworzących muzykę eksperymentalną, w połączeniu z kompozycjami Kacpra Ziemianina.
PROGRAM FESTIWALU
5.12 Vortex Jazz Club, godz. 20:30
Maciej Obara Quartet
Maciej Obara – alto saxophone
Dominik Wania - piano
Maciej Garbowski - bass
Krzysztof Gradziuk - drums
Arszyn/Duda
Krzysztof Topolski (aka Arszyn) - electronics, percussion
Tomasz Duda – saxophones
6.12 klub The Forge, godz. 19:30
Marcin Masecki – solo piano
Oleś Duo
Marcin Oleś – double bass
Bartłomiej Brat Oleś – drums
7.12 Servant Jazz Quarters, godz. 19:30
Piotr Kurek - on electric accordion, modular synthesizer
lokalna scena muzyki eksperymentalnej
- Aby wysyłać odpowiedzi, należy się zalogować.