Bogue wystąpi dzisiaj na Krakowskiej Jesieni Jazzowej
Bouge to połączenie specyficznego, osobistego stylu śpiewu, związanego z dźwiękami prymitywnymi” Isabelle Duthoit, indywidualną wizją gry na puzonie Johannesa Bauera oraz niekonwencjonalnym podejściem do muzyki Luc EX czyli Luca Klaasena. Artyści zaprezentują się dzisiejszego wieczoru na scenie Alchemii w ramach Krakowskiej Jesieni Jazzowej. Będzie to przedostatnia odsłona tegorocznej edycji festiwalu.
Isabelle Duthoit studiowała muzykę klasyczne w Conservatoire National Superieur de Musique de Lyon (Konserwatorium muzyczne w Lyonie). Wkrótce jednak skupiła się na muzyce współczesnej współpracując z wybranymi kompozytorami. Jako improwizatorka rozpoczeła takie projekty jak Triolid, Trio Canape (z photografią i fonografią), Fogo (rock band) oraz trio Bouge wraz z Luckiem Ex and Johannesem Bauerem. Dodatkowo jest członkiem Sol 12 oraz Hiatus, grupy grającej zarówno muzykę współczesną jak i improwizacje. Gra regularnie z Franzem Hautzingerem, Bertrandem Gauguet, Daunikiem Lazro, Jacques Di Donato. Współpracuje z teatrem i grupą teatru lalek.
Od 2000 roku rozwija specyficzny, osobisty styl śpiewu, związany z dźwiękami „prymitywnymi”, krzykiem, jest to wizja głosu przed powstaniem mowy/języka. W 2008 roku była artystą-rezydentem w illa Kujoyama in Kyoto (Japonia) współpracując ze śpiewakami Nô and Bunraku. Między 1995 a 2005 rokiem, we współpracy z Jacques Di Donato, prowadziła festiwal „Fruits de Mhere” poświęcony muzyce eksperymentalnej, tańcowi, sztuce filmowej. Od 1997 roku jest uczy gry na klarnecie oraz improwizacji w Evry Music School w Essonne (Francja).
Johannes Bauer od 1971 studiuje muzykę (grę na puzonie) we Wschodnim Berlinie. Od 1979 muzyk improwizujący, freelancer. Z powodzeniem połączył osobistą, wybitnie indywidualną wizję gry na puzonie z kolektywnością grupowej improwizacji. Jest jednym z muzyków który wzbogacił i rozwijał jazzową scenę byłego NRD. Jednocześnie jego twórczość jest ściśle związana w rozwojem europejskiej sceny muzyki improwizowanej. Projekty: Doppelmoppel, Slawterhaus, Manfred-Schulze-Bläserquintett, The Tradition Trio, FOURinONE, FUTCH, AUS, VOLUME, Globe Unity Orchestra, Peter Brötzmann Chicago Tentet, SOL12,Tony Oxley Celebration Orchestra, Barry Gay New Orchestra a.o.
LUC EX- Luc Klaasen przez wiele lat stanowiłjeden z filarów grupy THE EX, dołączył do grupy w 1983 roku, opuścił ją po niemal 20 latach, w 2002 roku. The EX byli nieustannie doceniani i zyskali międzynarodową popularność za ich niekonwencjonalne i świeże podejście do różnorakich stylistyk muzycznych, za konsekwentne polityczne zaangażowanie, za zachowanie niezależności i unikanie blichtru wielkiej reklamy muzycznego show-businessu. Po zdobyciu „ BV POPprijs” (duńska nagroda przemysłu muzycznego) w 1991 The EX wciąż zyskiwali na popularności. Nagrali ponad 20 CD, LP, viedo muzycznych i singli. Ich muzyka wydawana jest zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych. Od 1995 do 1997 Luc Ex i Tom Cora wpółprowadzili grupę ROOF w skład której wchodzili również Phil Minton i Michael Vatcher. Grali muzykę improwizowaną opartą na ściśle zaaranżowanym i przećwiczonym materiale. Po tragicznej śmierci współlidera, grupa kontynuowała działalność jako 4WALSS wraz pianistą Veryanem Westonem. Eektem ich twórczości jest kilka wydanych płyt, wiele zagranych koncertów. Niedługo potem jak 4WALLS zapadł w stan zimowej hibernacji w 2008 zostały założone : SOL6 oraz SOL12, grupy kontynuują tradycją łączenia materiałów komponowanych oraz improwizacji. W 2006 roku Luc Ex został zaproszony do kwartetu SPEEQ. prowadzonego Hasse Poulsen (w składzie również Mark Sanders oraz Sidsel Endresen) oraz grupy Regenorchester (w składzie orkiestry: Franz Hautzinger, Christian Fennesz i Otomo Yoshihide). W Hollandii gra również z grupą „free-pop” RUBATONG (Han Buhrs – śpiew, Tatiane Koleva – marimba, Rene’ van Barnevald – gitara). Poza aktywnością stricte twórczą Luc Ex jest jednym z założycieli firmy Konkurrent zajmującej się dystrybucją i produkcją muzyczną.
29.11.2012, Kraków
Alchemia, g. 20:00
- Aby wysyłać odpowiedzi, należy się zalogować.