J4ZZ PUZONE
Zdjęcie:
Miejsce:
Pardon To Tu, Warszawa
Data:
06.11.2012
J4ZZ PUZONE
Jacek Namysłowski - puzon tenorowy, puzon altowy, eufonium;
Michał Tomaszczyk – puzon tenorowy, puzon wentylowy, eufonium
; Darek „Struś” Plichta – puzon tenorowy, eufonium
; Piotr Wróbel – puzon basowy, tuba, głosofonium
Zespół składa się z profesjonalnych muzyków-puzonistów i wykonuje tylko i wyłącznie własne oryginalne kompozycje i aranżacje. Muzyka komponowana i improwizowana wywodzi się ze swingowej tradycji, wzbogaconej o nowoczesną harmonię i współczesną rytmikę. Kwartet używa także bogatego instrumentarium dętego blaszanego i stosuje różnorodne tłumiki, co wpływa na kolory, barwy i charakter muzyki. Utwory pisane „przez puzonistów dla puzonistów” brzmią doskonale, pokazują ten sekcyjny raczej instrument w zupełnie innym świetle. Z licznych kwartetów puzonów wykonujących muzykę klasyczną, ten jeden gra muzykę jazzową – każdy puzonista jest również świetnym improwizatorem, co jest nieodłącznym czynnikiem muzyki jazzowej. Sparrow Blues, Spacer donikąd, Inny inaczej, Latanianka, 7/4 trombona, Piosenka o termosie, Krótka Wiadomość Tekstowa – to tylko niektóre tytuły barwnych i oryginalnych kompozycji zespołu.
Jacek Namysłowski jazzowy puzonista, kompozytor, aranżer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego pierwszy zespół „Jacek Namysłowski Quintet” – zwyciężył w „Ogólnopolskim Konkursie Młodych zespołów Jazzowo-bluesowych” (2000r.). W roku 2002 wraz z zespołem „Timeless” zajął pierwsze miejsce na “Konkursie Standardów Jazzowych” w Siedlcach (2002r.), tam też otrzymał nagrodę indywidualną w kategorii „osobowość muzyczna”. Również z zespołem Timeless zajął pierwsze miejsce na konkursie „Bielska Zadymka Jazzowa” (2003r.), po którym został zarejestrowany i wydany pierwszy album tego zespołu – „Total Time”(2004r.). Na stałe jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, z którym nagrał trzy ostatnie płyty: „Standards”, „Assymetry” oraz „Nice & Easy”.
Michał Tomaszczyk puzonista, kompozytor, aranżer (1986). Absolwent klas Puzonu Jazzowego oraz Kompozycji i Aranżacji, Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest liderem i założycielem kwartetu BIOTONE. Debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Unspoken Words” ukazała się w 2011 roku. Składają się na nią wyłącznie kompozycje Michała Tomaszczyka. BIOTONE został nominowany do nagrody FRYDERYK 2012 w kategorii JAZZOWY FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU. Poza własnym zespołem, współpracuje bądź współpracował z formacjami: Kattorna, Salsa Central, Krzysztof Herdzin Big Band, Jose Torres y Salsa Tropical, Zbigniew Namysłowski Big Band, eM Band, Marcin Masecki WOR, Tomasz Stańko/Andrzej Smolik „Peyotl”, Big Ostrava Band, Perfect Girls and Friends, Aukso, Havana Dreams, Big Band AM Katowice, Skauci, Ścianka, Transkapela, Babooshki, Smolik, Big Band Akwarium, Silesian Jazz Orchestra, J4zz PuZone, Big Collective Band oraz innymi. Grając w big bandach oraz w innych zespołach, występował na jednej scenie z artystami takimi jak: Maria Schneider, Ed Partyka, Andrzej Zubek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Gary Ghutman, Gil Goldstein, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Ewa Uryga.
Darek „Struś” Plichta ukończył Wydział Instrumentalny sekcji muzyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem Grzegorza Nagórskiego. Występował i nagrywał z wieloma znanymi zespołami i wykonawcami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Rei Ceballo & Calle Sol , ”T.LOVE”, ”YUGOTON”, ”VAVAMUFFIN”, ”FREEDOM NATION”, ”STARE MIASTO”, ”REJS”, ”Easy Band All Star”, Lady Tullo, ”PAN PROFESKA”, ”BUM BUM”, ”TGD”, ”SAUREL”, SMOLIK, PRAKTIK, „New Orchestra” Wojtka Pulcyna, Maryla Rodowicz, Anna Serafińska, Kora Jackowska (Maanam), Maciej Maleńczuk, Robert Gawliński, Zbigniew Wodecki, Katarzyna Skrzynecka, Ania Szarmach, Karolina Kozak, Michał Kobojek, Piotr Rodowicz i inni.
Współpracował z teatrami BUFFO, KOMEDIA, ROMA, SYRENA, z TEATREM NARODOWYM w Warszawie z TEATREM POWSZECHNYM w Łodzi oraz Big Bandami: Radia Jazz,„All Stars Big Band” Henryka Majewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Aleksandra Mazura, Wiesława Pieregorulki, ORKIESTRĄ ADAMA SZTABY, KUKLA BAND. Grał również z Peter Herbolzheimer Rhythm Combination and Brass na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym we Wrocławiu oraz w ”Symphony Roma Orchestra” podczas koncertów w Polsce HERBIE HANCOCK’a w maju 2004. Obecnie na stałe współpracuje z Andrzejem Smolikiem z zespołami: COCA LOCA, PAN PROFESKA z Jazzowym Kwartetem Puzonowym ”J4zz PuZone” , bierze udział w ostatnim projekcie Tomasza Stańki i Andrzeja Smolika „Peyotl” oraz najnowszym projekcie Wojciecha Zielińskiego „Perfect Girls’n’ Friend”.
Piotr Wróbel ur. w 1977 roku w Warszawie, kompozytor, aranżer, puzonista basowy, tubista. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie puzonu prof. Henryka Małeckiego. Po studiach kompozytorskich w klasie prof. Stanisława Moryto (dyplom z wyróżnieniem 2002) kontynuował studia w klasie Aranżacji i Kompozycji Jazzowej u prof. Andrzeja Zubka (dyplom z wyróżnieniem 2005) – u którego zaczął grać w big-bandzie na puzonie basowym. Jako puzonista gra w big-bandzie „Kalatówki” Zbigniewa Namysłowskiego, big-bandzie „Akwarium” Ryszarda Borowskiego, współtworzy jedyny w Polsce Jazzowy Kwartet Puzonowy <J4zz PuZone>, dla którego także komponuje i aranżuje własne kompozycje. Współpracuje także z Teatrem Muzycznym „Roma”, Teatrem „Buffo”, Teatrem „Komedia”, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Sinfonią Artis, Perfect Girsl & Friends Orchestra, Orkiestrą Włościańską im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Silesian Jazz Orchestra. Jako puzonista basowy był reprezentantem Polski na „European Youth Jazz Orchestra” (2005). Z big-bandem Zbigniewa Namysłowskiego wystąpił w listopadzie 2009 na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Belfaście. Dwukrotnie zagrał koncerty z Marią Schneider w Polsce, w czasie Warsaw Summer Jazz Days (2010) oraz w czasie Bielskiej Zadymki Jazzowej (2012). Na puzonie i tubie gra w projektach Marcina Maseckiego – WOR (otwarcie festiwalu „Malta”) i „Polonezy” (otwarcie festiwalu „Kody”). Skomponował dla siebie i wykonał Concertino Podlaskie na puzon basowy i orkiestrę smyczkową, Balladę na puzon basowy i orkiestrę smyczkową, Etiudę Rewelacyjną na puzon basowy solo. Napisał wiele kompozycji na rozmaite składy, począwszy od instrumentów solowych poprzez muzykę kameralnę i na Koncercie na orkiestrze kończąc (wykonany przez Polską Orkiestrą Radiową pod dyr. Łukasza Borowicza). Był Stypendystą Ministra Kultury i Sztuki na napisanie „Tańców polskich” na orkiestrę symfoniczną.
Pardon To Tu, godz. 20:30
wstęp: 10/15zł
- Aby wysyłać odpowiedzi, należy się zalogować.