Komeda Jazz Festival 2012: Aga Kiepuszewska i trio Andrzeja Józefów
Projekt „Silence” Agi Kiepuszewskiej oraz Threeism tria Andrzeja Józefów zostaną zaprezentowane w czwartek 15 listopada w słupskiej Piwnicy "Anna De Croy" w ramach XVIII edycji Komeda Jazz Festivalu.
W koncercie prezentującym projekt płytowy słupskiej wokalistki i dyrygentki Agi Kiepuszewskiej towarzyszyć będą: Nikola Kołodziejczyk - fortepian, elektronika live, Maciej Szczyciński kontrabas i Robert Rasz – perkusja. Album "Silence" to owoc współpracy ze znakomitymi kompozytorami młodego pokolenia: Maciejem "Kocinem" Kocińskim (nominowanym do nagrody Fryderyka 2010 i 2011 w kategorii kompozytor jazzowy, liderem zespołu Soundcheck), Nikolą Kołodziejczykiem (m.in. stypendystą Berklee College of Music, autorem Suity Chord Nation zamówionej przez Festiwal Jazztopad i Filharmonię Wrocławską w 2010) oraz Kamilem Urbańskim (m.in. współtwórcą nagradzanego Interplay Jazz Duo, następcą Andrzeja Kurylewicza w Piwnicy Artystycznej Wandy Warskiej w Warszawie). Teksty utworów na płycie zostały napisane przez Agę za wyjątkiem wierszy: Wiara, Nadzieja, Miłość oraz Piosenka o końcu świata (Czesław Miłosz).
Muzyka na albumie „Silence” utkana jest z odcieni fascynacji z pogranicza stylistyk muzycznych (piosenka czerpiąca z poezji, elektroniczne eksperymenty, improwizacje, orientalne brzmienie oud'u). Zestawienia skomplikowanych konstrukcji aranżacyjnych łagodzi prostota przekazu. Muzyka jest nierozerwalnie złączona z tekstami, większości w języku polskim. Słowa powstały z inspiracji codziennością. Projekt "Silence" to przede wszystkim akustyczne instrumenty, w kilku utworach pojawia się elektronika nagrywana live.
Threeism to projekt muzyczny gitarzysty Andrzeja Józefów, który powstał we współpracy z dwoma trójmiejskimi muzykami młodego pokolenia - Sławkiem Koryzno na perkusji i Piotrem Lewańczykiem na kontrabasie. Zespół podczas swoich występów podejmuje próbę otwierania formy muzycznej na przestrzeń kolektywnej i polifonicznej Improwizacji. Muzyka, którą tworzą łączy w sobie różnorakie elementy jazzowej improwizacji i zespołowości z klasycyzującym brzmieniem, kontrapunktem czy sonoryzmem. Muzycy projektu wykonują w większości kompozycje własne, przekazując słuchaczom własne indywidualne spojrzenie na współczesną muzykę jazzową.
15.11.2012, Słupsk
Piwnica "Anna De Croy", g. 19:00
- Aby wysyłać odpowiedzi, należy się zalogować.