Koncert „Msza Święta w Altonie”

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
21.01.2014
Godzina: 
20:30

Koncert "Mszy Świętej w Altonie" w "Pardon, To Tu" będzie nie tylko doskonalą okazją przeżyć muzyczny trans, lecz inauguruje tez działalność nowego DIY labeluCircon Int.. Poza tym będziemy mieli tez możliwość pierwszy raz w PTT zobaczyć na żywo wizualizacje kolektywu związanego z Galeria Praca: "Malarze kolektyw wizualizatorów"
Spotkanie muzyków Altony i kIRka w ramach projektu „Msza święta w Altonie” to zestawienie tradycyjnej improwizacji z cyfrową dekonstrukcją. To z jednej strony jazzowa awangarda, z drugiej techniki dubowe i pierwotna motoryka. Choć znali się już wcześniej, dopiero w działaniu odkryli, że wszyscy zmierzają w tę samą stronę, a środki z których korzystają przysłużyć się mogą całej grupie. Spotykają się więc od tamtej pory by wspólnie rozprawiać, gawędzić i bajać. O rzeczach ważkich, by nie popaść w banał łatwiej jednak mówić bez słów.


Muzycy:

Paweł Bartnik – instr. elektroniczne – płocczanin, muzyk, kompozytor, sound designer. Współtworzy zespół kIRk. Ponadto remiksuje jako DJ Sajko. Prowadzi studio muzyczne Centrala. Miłośnik techno, wolnej improwizacji oraz technik dubowych.



Olgierd Dokalski – trębacz i cybernetyk. Obecnie prowadzi kwintet Daktari, współtworzy trio kIRk (który debiutował albumem „Msza Święta w Brąswałdzie”), duet Altona i trio Jan Czapla.



Filip Kalinowski – gramofony, FX – DJ, turntablista, dziennikarz, promotor i pasjonat. Wytłoczone na siedmio-, dziesięcio- i dwunastocalowych krążkach dźwięki, tony i partie traktuje jako materiał wyjściowy do budowy swoich własnych konstrukcji na których rozplanowanie wpływ ma wolno-jazzowa improwizacja, hip-hopowa narracyjność i surowość dubu.

Wojciech Kwapisiński – gitara, tar – gitarzysta, kompozytor. Jego działalność muzyczna oscyluje przede wszystkim wokół muzyki improwizowanej i muzyki klezmerskiej. W kręgu jego twórczych zainteresowań leży także free jazz i muzyka etniczna. Jest współtwórcą projektów Gamid Group, Altona, Gaamera, Wojtek Byczkowski i członkiem zespołu Zwichnięci Dandysi.



Odaibe to solowy projekt wrocławskiego muzyka i grafika Bartka Szlachcica, który swoją twórczość opiera na wrażeniach zmysłowych wynikających z współzależności pomiędzy dźwiękiem, obrazem, ludzkimi zmysłami oraz kwestią archiwizacji i przetwarzania danych. Od kilku lat tworzy eksperymentalne projekty na styku muzyki, video i nowych mediów. Dotychczas grał koncerty i prezentował swoje prace video w Polsce, Czechach, Włoszech, Anglii, Hiszpanii i Australii.


Malarze kolektyw wizualizatorów



Grupa wizualizatorów Malarze tworzona jest przez Mikołaja Chylaka, Tomka Melissę, Jędrka Owsińskiego, Marka Zająca i Jana Liberę. Kolektyw ten zrodził się z potrzeby współpracy i wprawienia w ruch kolorów oraz znaków, które w codziennej praktyce malarskiej powstają zazwyczaj w samotności i pozostają statyczne. Grupa działa najczęściej w kooperacji z muzykami tworzącymi muzykę eksperymentalną i improwizowaną.


wstęp 20 pln