ZERANG / MAZURKIEWICZ / ZAKROCKI

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon To Tu, Warszawa
Data: 
14.08.2012

3 DNI Z MICHAELEM ZERANGIEM

Dzień trzeci

ZERANG / MAZURKIEWICZ / ZAKROCKI

Michael Zerang - perkusista, perkusjonalista. Rodzice amerykańskiego muzyka pochodzenia asyryjskiego urodzili się w Iranie (ojciec) i w Iraku (matka). Od 1976 r. Zerang rozwija swą karierę muzyka, kompozytora i producenta. Jest aktywny na polu muzyki improwizowanej, free jazzu i muzyki współczesnej. Trzykrotnie otrzymał prestiżową nagrodę Joseph Jefferson Awards za oryginalne kompozycje muzyki teatralnej (1996, 1998 i 2000). W swojej dyskografii posiada ponad 60 nagrań, począwszy od 1982 r. W latach 1985-1989 był dyrektorem artystycznym Link's Hall Performance Series, w której był producentem ponad 300 koncertów jazzowych, tradycyjnej muzyki etnicznej oraz muzyki elektronicznej. W latach 1994-1996 organizuje koncerty w Cafe Urbus Orbis, a od roku 2001 we własnym The Candlestick Maker in Chicago's Albany Park. Podczas swej kariery Zerang współtworzył i koncertował w licznych formacjach: Liof Munimula, The Neutrino Orchestra, Trio Troppo, The Wonderfuls, The Blue Angels, Sam Pappas' Tumbling Strains, Frozen Lucy, The Quirt Quintet, Musica Menta, The Vandermark Quartet, Dream Cheese, The Sputter Ensemble, In Zenith, Broken Wire. Współpracował z wybitnymi muzkami, takimi jak: Fred Anderson, Mats Gustafsson, Raymond Strid, Sten Sandell, Don Meckley, Jaap Blonk, Daniel Scanlan, Peter Brötzmann, Kent Kessler, Barre Phillips, Jim Baker, Hamid Drake, Ken Vandermark, Luc Hautkamp, Fred Lonberg-Holm, Tatsu Aoki, czy Jeb Bishop. Jest nie tylko wybitnym perkusistą o oryginalnym brzmieniu, ale także cenionym pedagogiem wykładającym na licznych uczelniach i kursach.

Patryk Zakrocki - improwizator, kompozytor, artysta dzwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach, syntezatorze modualrnym i elektrycznej mbirze, w audiowizualnym Normal Bias zajmuje sie archaiczną elektroniką, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i prowadzi Zakład Produkcji Dźwięku, ktorego najnowszą aktywnoscią jest Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Występował z wybitnymi muzykami: Fred Frith, Noel Akchote, Kazuhisa Uchihashi, Mitch and Mitch, Clementine Gasser, Tetuzi Akiyama, Franz Hauzinger i wieloma innymi i wspaniałymi artystami. Opublikował 11 albumow płytowych. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych, filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wsrod tych ostatnich znalazły sie etiudy studenckie Romana Polańskiego i animacje lalkowe Władysława Starewicza. Autorska scieżka dźwiękowa napisana do obrazów była do tej pory prezentowana w Stanach Zjednoczonych, Francji, Norwegii, Islandii i Urugwaju a także w Chinach i Japoni. Prowadzil cykl koncertow Galimadjaz, współtworzył "Inwazję dzwięku" w Zachęcie, był kuratorem KinoAudio przy Europejskim Kongresie Kultury 2011. Muzyka Patryka Zakrockiego była kilkakrotnie nagradzana i wyróżniana, co sprawiło mu zawsze bezwstydną przyjemność.

Jacek Mazurkiewicz - Kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łączy akustykę z elektroniką, wciąż poszukując nowego brzmienia. Działa głównie na gruncie improwizowanej kameralistyki, jednak doskonale odnajduje się również wykonując przeróżne kompozycje. Zakres jego muzycznych zainteresowań jest tak szeroki, że nie warto ograniczać się tutaj do określania form stylistycznych. Współtworzy głównie projekty autorskie (3FoNIA, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Pu Pu Pi Du, Przybielski/Mazurkiewicz/Osicki, Light Roots Reggae). Jedną z jego ulubionych form muzycznych są duety, które tworzy m.in. z Mikołajem Trzaską, Doministrym, Tomaszem Dąbrowskim a od niedawna również duet kontrabasowy z Ksawerym Wójcińskim pt. Double Trouble. Osobną częśĆ jego działań muzycznych stanowi 3FoNIA – solowy projekt, w którym głównym źródłem dźwięków jest kontrabas – naturalny lub preparowany na wiele sposobów. Początkowo podstawą 3FoNII był gwar Trójmiejskich ulic oraz przeróżne historie ludzi związanych z tymi ulicami. Obecnie podczas koncertów 3FoNII można zaczerpnąć odrobinę eksperymentalnego folkloru wiejskiego, jak i miejskiego. Aktualnie przygotowuje do nagrania współczesne aranżacje polskiego folkloru na kontrabas i wokal.

Pardon To Tu, godz. 20:30

Bilety: na 1 dzień - 25/20 zł, karnet na 3 dni - 50zł