Maniucha i Ksawery to duet, który w autorski sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych, czerpiąc z wieloletnich podróży Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi i wspólnej muzycznej wyobraźni. Niejednokrotnie sięgają także do archiwalnych nagrań z polskich wsi tego terenu.
Cały świat obiegły wstrząsające zdjęcia z wojny w Syrii, której symbolem stała się tragiczna sytuacja mieszkańców zrujnowanego miasta Aleppo. Nie godząc się na bierność wobec cierpienia, Polska Akcja Humanitarna oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizują wyjątkowy koncert charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom wojny w Syrii.
Po raz dziewiętnasty rozdane zostały nagrody w konkursie muzyki folkowej Nowa Tradycja. Jury w składzie: Maria Baliszewska, Anna Szewczuk, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Tomasz Janas, Adam Strug, Krzysztof Trebunia-Tutka przewodniczył Olo Walicki i pod jego kierownictwem przyznało następujące nagrody:
28 października 2014 będzie zapamiętany w stolicy jako dzień otwarcia potężnej wystawy w Muzeum Żydów Polskich Polin – próby opowiedzenia dziejów narodu żydowskiego w Polsce. Obok tego doniosłego wydarzenia, na Placu Grzybowskim, w centrum Warszawy, a przed wojną w żydowskiej dzielnicy, odbyło spotkanie również będące przyjrzeniem się naszej, polskiej kulturze oraz zajrzeniem we własne istnienie.
Koncert „Przepowieści”, który odbędzie się 26 lutego warszawskiej Czarnej będzie spotkaniem bliskich sobie ludzi, na co dzień działających w pozornie innych przestrzeniach artystycznej aktywności. Artyści zabiorą nas do świata obrazu i dźwięku, który wydarza się tylko raz. Zapowiadają, że będzie wesoło i smutno, naiwnie i poważnie, konkretnie i abstrakcyjne.