Warsaw Electronic Festival
Warsaw Electronic Festival
Warsaw Electronic Festival to zapoczątkowane w 2001/2002 r. cykliczne wydarzenia koncertowe i medialne promujące muzykę i sztuki wizualne w kontekście powszechnie dostępnej technologii. Muzyka popularnie zwana elektroniczną to z jednej strony sfera powszechnie funkcjonująca w języku, a z drugiej strony zjawisko enigmatyczne. Różne konteksty powstawania muzyki i obrazu pod wpływem technologii to zasadnicza idea innowacyjnego festiwalu jakim jest Warsaw Electronic Festival.
Pomysłodawcą i kuratorem WEF jest Jarosław Grzesica (1970) – dziennikarz, muzyk, kurator, a także ekspert branzy nowych mediów. WEF promuje rodzimych twórców muzyki elektronicznej oraz wideo-art w ale także dokonuje zderzenia scenicznego dokonań Polaków z ikonami tej sceny zagranicą. WEF to również działania warsztatowe, promocja medialna i wydawnicza artystów, a przede wszystkim działania dostępne bez opłat dla publiczności. Podczas WEF organizowane są zarówno duże koncerty plenerowe jak i koncerty kameralne i klubowe, w zależności od charakteru projektów (od elektronicznych i wizualnych eksperymentów po muzykę zmierzająca ku popularnym tendencjom muzycznym.
W ramach zorganizowanych do tej pory koncertów, spotkań i pokazów zaprezentowało swoją twórczość ponad 300 muzyków, vj-ów i performerów; ich występy obejrzało co najmniej 15 tysięcy widzów. Wielokrotnie eventy z udziałem artystów WEF łączone były z innymi ważnymi wydarzeniami kulturalnymi, takimi jak: WRO, Transmediale Berlin, V2 Rotterdam, New New Yorkers Festival, Warsaw Summer Jazz Days. Wirtualnym centrum WEF jest portal wef.pl. Obecnie to również galeria prezentującą dokonania artystów, miejsce wymiany ich opinii i doświadczeń, i - co najważniejsze - źródło darmowej muzyki. WEF bowiem od samego początku promuje ideę wolnej muzyki i wolnej wymiany myśli. Portal w chwili obecnej to społeczność ponad 500 stale aktywnych artystów.
Patronując wszelkim twórczym poszukiwaniom na styku muzyki, sztuki wizualnej i technologii, WEF aktywnie wspiera także indywidualne inicjatywy i działania podejmowane w szeregach tworzącego go środowiska artystycznego. Jednym z tego rodzaju przedsięwzięć jest trasa koncertowa po Chinach, w której wzięli udział artyści współtworzący polsko-chiński projekt CHOP. Dzięki wsparciu WEF wydarzenie to było promowane w polskiej prasie i radiu, a także w internecie.
Jazzarium Cafe, godz. 20:30
- Aby wysyłać odpowiedzi, należy się zalogować.