Trzaska / Rychlicki / Szpura
MIKOŁAJ TRZASKA - saksofonista, klarnecista, improwizator, kompozytor. Wyrósł na gruncie yassu - artystyczno-społecznego ruchu, który na przełomie lat 80. i 90. zbuntował się przeciw skostnieniu polskiego jazzowego środowiska. Z Tymonem Tymańskim i grupą kilku innych wolnych od wszelkiego doktrynerstwa muzyków, zmienili oblicze polskiej muzyki jazzowej. Dziś jest liderem międzynarodowego tria Volumen, kwartetu klarnetowego IRCHA, członkiem m.in: Resonance - Kena Vandermarka, Magic - Joe McPhee, tria Shofar z Raphaelem Rogińskim i Maciem Morettim. Przede wszystkim jednak realizuje się na gruncie radykalnego współczesnego jazzu i free. Podróżuje po świecie, współpracując z tuzami światowej improwizacji,
m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Clementine Gasser, Petem Ole Jorgensenem, Michaelem Zerangiem, Franzem Houtzingerem, Jayem Rosenem, Domikiem Duvalem, Markiem Sandersem. Nagrał około czterdziestu płyt.
ŁUKASZ RYCHLICKI- gitarzysta. Znany głównie jako członek zespołu KRISTEN z którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów (także z zespołami takimi jak: Deerhoof, Tortoise, Joe Lally (Fugazi) etc).
Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy
ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet SALTO.
PAWEŁ SZPURA—perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Wacławem Zimplem, Raphaelem Rogińskim, Mikołajem Trzaską.
Klub BOmba
Kraków, pl. Szczepański 2/1
godzina: 20.30
wstęp wolny
- Aby wysyłać odpowiedzi, należy się zalogować.