Cécile McLorin Salvant

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Data: 
22.10.2017
Godzina: 
19:00

Okularnica o rozbrajającym uśmiechu i poruszającym, pełnym emocji głosie – oto Cécile McLorin Salvant młoda kompozytorka i wokalistka o „wiekowej duszy”. Na swoim koncie ma już m.in. nominację do nagrody Grammy za autorski album oraz tytuł najbardziej obiecującego głosu dekady przyznany przez „The New York Times”. 22 października wystąpi we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, w ramach cyklu Wielka Improwizacja.

Artystka pochodzi z Miami, ale wychowała się we Francji. Od dziecka grała na pianinie i ćwiczyła śpiew klasyczny. Zakochała się w wielkich kobiecych głosach – Sarah Vaughan, Bessie Smith, Billie Holiday. Z kolei w muzycznej historii Ameryki odnalazła nowe inspiracje dla swojej muzyki, którą sama określa jako mieszankę jazzu, bluesa, folku i melodii wodewilowych. Cecile McLorin Salvant to zaangażowana poszukiwaczka zaginionych dźwięków – jej ulubione utwory to te mało znane czy wręcz zapomniane. Stara się je przywracać słuchaczom we własnych wersjach. Oprócz tego, że przypomina  już znane kompozycje, pisze także własne utwory; śpiewa po angielsku, hiszpańsku i francusku. Jej wykonania są zawsze pełne uważności i przejmujących emocji. Artystka demonstruje je czasami z powagą i dobitnością aktorki niemego kina, a czasami z wodewilową zaczepnością.

Jeśli kochacie ponadczasowe brzmienia, a także klimaty retro połączone z nowoczesnym wykonawstwem i produkcją, punktem obowiązkowym jest przyjście na koncert Cécile McLorin Salvant.

CO? – Cécile McLorin Salvant
KTO? – Cécile McLorin Salvant, Aaron Diehl, Paul Sikivie, Lawrence Leathers
GDZIE? – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? – 22/10/2017, 19:00
BILETY? VIP - 200 pln / 150 pln | 100 pln / 70 pln / 50 pln