Zakrocki / Więckowski

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub CH25, Warszawa
Data: 
01.02.2018
Godzina: 
20:30

Duet Patryk Zakrocki i Wojtek Więckowski popjawi się w warszawskim klubie CH25, 1 lutego.

Patryk Zakrocki - warszawiak z Ursynowa, edukację muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat od lekcji gry na pianinie, a następnie gry na skrzypcach w szkole muzycznej, z której po 6 latach został wyrzucony. W ten sposób zakończył etap edukacji klasycznej i zajął się agresywnym graniem na gitarze elektrycznej, którą porzucił po 10 latach, aby zadebiutować w 1998 roku albumem elektroniczno breakbitowym Meoma. W tym czasie powrócił do skrzypiec, traktując je jako akustyczny generator fal dźwiękowych. Dzięki uprzejmości profesora Bogusława Schaeffera studiował u niego kompozycję nowoczesną przez 3 lata.

Wojtek Więckowski - gitarzysta i malarz. Od lat z powodzeniem łączy działalność koncertową z wystawienniczą. W formalnych eksperymentach szuka relacji między środkami wyrazu stosowanymi zarówno przy tworzeniu muzyki jak i pracy nad dziełem malarskim.
Oprócz koncertów solo występuje także z Warsaw Improvisers Orchersta, grupą Śmierć i Łzy, Patrykiem Zakrockim oraz wieloma znakomitościami polskiej sceny muzyki improwizowanej.
Na rynku fonograficznym zadebiutował w 2007 roku wydawnictwem „Slyde Guitar”; (MyMusic/Universal). W swojej grze łączy fascynacje szeroko pojętym amerykańskim folkiem jak i awangardą XX wieku, ambientem i muzyką improwizowaną.
Okazjonalnie tworzy muzykę do małych form filmowych, spektakli teatralnych, slamów poetyckich, performance, a także słuchowisk radiowych.
Swoje artystyczne projekty realizował w Polsce, USA (Houston, TX), Francji (Avignon Off Festival, Paryż), Anglii (Londyn), Australii (Sydney, Canberra, Brisbane), Niemczech (Hamburg, Berlin) i Hiszpani (Barcelona). Współpracował z artystami różnych dziedzin z całego świata.

CO? – Zakrocki / Więckowski
KTO? – Patryk Zakrocki, Wojtek Więckowski
GDZIE? – Klub CH25, Warszawa
KIEDY? – 01/02/2018, 20:30
BILETY? – 15 pln