POLIN Music Festiwal: dzień 3

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Muzeum POLIN, Warszawa
Data: 
18.02.2018
Godzina: 
19:00

Trzeci dzień POLIN Music Festival odbędzie się pod hasłem „Żydowskie tango”. Na scenie pojawię się Michael Guttman, Alexander Gurnin, Lysandre Donoso oraz Ariel Eberstein.

Będzie to spotkanie z żydowskim tangiem w różnych, czasem nieoczywistych, jego odsłonach. Obok muzyki klasycznej, to właśnie tango jest pasją inicjatora POLIN Music Festivalu – Michaela Guttmana. Skrzypek zaprosił do Warszawy swoich przyjaciół z Brukseli: Aleksandra Gurninga (fortepian),  Lysandre  Donoso  (bandoneon) i Ariela Ebersteina (kontabas).

Alexander Gurning jest urodzonym w Belgii dzieckiem emigrantów z Polski i Indonezji. Po ukończeniu Królewskiego Konserwatorium w Brukseli kontynuował naukę u mistrzów pianistyki w konserwatorium w Moskwie. Koncertuje na całym świecie – w tym na festiwalach w Tanglewood, Verbier Festival czy Porgetto Martha Argerich w Lugano. Obok repertuaru klasycznego Gurning zafascynowany jest tangiem. Jest założycielem cenionego zespołu Soledad. Na scenie Muzeum POLIN, wspólnie z Michaelem Guttmanem poprowadzą podróż z Polski przez Europę aż na milongi w Buenos Aires.

CO? – POLIN Music Festiwal: dzień 3
KTO? – Michael Guttman, Alexander Gurnin, Lysandre Donoso, Ariel Eberstein
GDZIE? – Muzeum POLIN, Warszawa
KIEDY? – 18/02/2018, 19:00