Paweł Szamburski

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub CH25, Warszawa
Data: 
30.05.2017
Godzina: 
20:30

30-go maja Paweł Szamburski wystąpi w klubie CH25, w Warszawie, dokładnie w 10 rocznicę swojego pierwszego solowego koncertu na Chłodnej 25. Koncert inicjuje jego nowy materiał solowy "Homo ludens". Kompozycje oraz improwizacje klarnecisty oparte będą głównie na motywach tradycyjnych, muzyce ludowej i etnicznej z różnych kręgów kulturowych. 

Paweł Szamburski – ur. 1980 w Warszawie. Klarnecista, improwizator, animator kultury. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW. Współtworzy niezależne wydawnictwo LadoAbc oraz Stowarzyszenie Kulturalne Lado – środowisko, którego konsekwentna trwająca już kilkanaście lat
działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.
Szamburski współtworzy duet Sza/Za – Szamburski / Zakrocki, z którym komponuje muzykę dla filmu, teatru, kina niemego oraz tańca współczesnego. Udziela się również w takich zespołach jak:Cukunft (Raphael Rogiński), kwartet klarnetowy Ircha (Mikołaj Trzaska), Modrzycer Klan (Alan Bern)
Był liderem i współzałożycielem takich formacji jak – Horny Trees, Meritum, Tupika, prowadził takżeautorski cykl imprez z muzyką improwizowaną „Djazzpora”. Artysta zrealizował również projekt solowy “Ceratitis Capitata”, w którym podejmuje wątki liturgiczne wielkich religii basenu Morza Śródziemnego.

W 2009 roku wraz z projektem SzaZa zdobył wyróżnienie za muzykę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Kontrapunkt“ w Szczecinie oraz nagrodę główną za muzykę od Ministra Kultury i od Teatru Narodowego w XV Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej. Szamburski został także wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy (Francja 2009) – nagrodą „Sacem“ za najlepszą muzykę filmową.

KTO? – Paweł Szamburski 
GDZIE? – Klub CH25, Warszawa
KIEDY? – 30/05/2017, 20:30
BILETY? – 15 zł