Letni Festiwal Jazzowy: Mateusz Pałka Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Piec' Art Acoustic Jazz Club, Kraków
Data: 
08.07.2017
Godzina: 
21:00

Mateusz Pałka Trio wystąpi 8-go lipca, w ramach 22. Letniego Festiwalu Jazzowego, w Piec' Art Acoustic Jazz Club, w Krakowie.

Mateusz Pałka Trio ma zdolność pobudzać, inspirować i przenieść ludzi w charyzmatyczny słowiański trans. Z tym przekonaniem nadchodzi nowy, debiutancki album najnowszego projektu polskiego pianisty Mateusza Pałki, który nosi tytuł ‘’Sansa”. Nazwa ma wiele emocjonalnych znaczeń, jest to opowieść o istocie ludzkiej, o długim procesie poznawania siebie , o potrzebie miłości i pokoju na świecie, o szacunku dla dźwięku. Sansa to także imię i charakter kobiety, która widzi radość w małych rzeczach.

Grupa została założona w 2016 roku w Krakowie. Zespół tworzą trzej niezwykle kreatywni, nagradzani na wielu festiwalach międzynarodowych muzycy: Mateusz Pałka – fortepian, Piotr Południak – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja . Laureaci II nagrody 40 jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Jazz Juniors w Krakowie. Spotkanie tych trzech muzycznych wizji zaowocowało stałą współpracą. Muzyka grana przez grupę jest inspirowana folklorem europejskim, jazzem oraz muzyką klasyczną; to mieszanina własnych kompozycji i kolektywnej improwizacji. Muzycy indywidualnie koncertują w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Azji.

CO? – 22. Letni Festiwal Jazzowy: Mateusz Pałka Trio
KTO? – Mateusz Pałka, Piotr Południak, Patryk Dobosz
GDZIE? – Piec' Art Acoustic Jazz Club, Kraków
KIEDY? – 08/07/2017, 21:00