Era Jazzu: Patricia Barber Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Aula UAM, Poznań
Data: 
09.04.2017
Godzina: 
19:00

 9-go kwietnia w Auli UAM, w Poznaniu, na zakończenie tegorocznej edycji Ery Jazzu, usłyszymy Patricia Barber Trio

"Amerykańska pianistka i wokalistka Patricia Barber Jazz Musician cieszy się w Polsce ogromną popularnością oraz sporym uznaniem – mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu - Pojawia się na europejskich estradach okazjonalnie, konsekwentnie budując swoją artystyczna reputację głownie w USA. Od 1994 roku jest rezydentką najsłynniejszego chicagowskiego klubu Green Mill a jej poniedziałkowe koncerty od ponad dwóch dekad ściągają komplet publiczności. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowała się w poznańskiej aul UAM w 1996 roku wzbudzając ogromny zachwyt dla swojej sztuki i artystycznej charyzmy. Jej koncerty w ramach Ery Jazzu w 2001 roku określono sensacyjnymi wydarzeniami artystycznymi i także w aureoli gwiazdy Patricia Barber postrzegana jest na wszystkich estradach świata. Uznawana jest za najciekawszą pianistkę i wokalistkę jazzowego pokolenia i najczęściej porównywana jest z Dianą Krall. Jest przy tym zdecydowanie mniej komercyjna i niezwykle mocno osadzona w jazzowej tradycji".

Patricia Barber wraz z wydaniem płyty "Cafe Blue" staje się sensacją jazzowej sceny w USA: nagrania prezentowane są w wielu (nie tylko jazzowych) stacjach radiowych Ameryki, magazyn Down Beat honoruje artystkę kolejnymi nagrodami ("najlepsza wokalistka – debiutantka jazzu"), zaś w ankiecie magazynu CD Review album "Cafe Blue" włączono do dziesiątki najwybitniejszych nagrań wokalnego jazzu. Od 1994 roku Patricia Barber (solo lub z autorskim trio) koncertuje każdego tygodnia w legendarnym (założonym przez Al Capone’a) chicagowskim Green Mill Club. Takie wyróżnienie staje się oczywistą nominacją do elity amerykańskiego jazzu. Kolejne albumy ("Modern Cool", "Companion", "Nightclub", "Verse") potwierdzają klasę pianistki, wokalistki i kompozytorki. Koncerty stają się ciekawymi, przemyślanymi recitalami a zespoły Patricii Barber (głównie trio lub kwartety) atrakcją festiwali i prestiżowych sal Ameryki i Europy.

Najnowszy projekt "Smash" pianistka zrealizowała dla prestiżowej Concord Records, dołączając do elity dzisiejszego, amerykańskiego jazzu. Wybitna amerykańska artystka prezentuje się w potrójnej roli pianistki, wokalistki i kompozytorki. Jazz najwyższej próby, świetnie zaaranżowany i fenomenalnie nagrany przez Jima Andersona, znakomitego inżyniera dźwięku, który rozpoczął współpracę z Barber w 1994 roku od "Cafe Blue" - albumu będącego fonograficznym arcydziełem. Po tym nagraniu, Patricię Barber okrzyknięto " Królową Odsłuchów" honorując jej nieskazitelną dbałość o jakość muzyki i dźwięku.

CO? – Era Jazzu: Patricia Barber Trio
KTO? – Patricia Barber, Patrick Mulcahy, Jon Deitemyer
GDZIE? – Aula UAM, Poznań
KIEDY? – 09/04/2017, 19:00
BILETY? – 160 zł / 130 zł / 100 zł