Piotr Schmidt i Wojciech Niedziela nowa duetowa płyta tuż tuż.

Autor: 
Redakcja (materiały wydawcy)
Autor zdjęcia: 
mat.promocyjne
20 lipca ukaże się pierwsza płyta zespołu Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Duo. Będzie to intymny projekt trąbki i fortepianu, w którym każdy dźwięk ma znaczenie i wpływa na tworzącą się aurę i klimat z imponującą siłą oddziaływania.
 
Zespół ten koncertuje od początku 2016 roku i po wielu koncertach postanowił nagrać i wydać płytę. Piotr Schmidt i Wojciech Niedziela mimo różnych dróg, planów i doświadczeń muzycznych znaleźli czas na wspólne koncerty. Zespół prezentuje autorskie kompozycje trębacza Piotra Schmidta i czołowego pianisty jazzowego Wojciecha Niedzieli, a także znane i standardy jazzowe w autorskich aranżacjach. 
 
A jak o ducie Piotra Schmidta i Wojciecha Niedzieli napisał pan TOmasz Pierchała z warszawskiego klubu 12 on 14? ANo tak napisał:

Mamy sprawdzony przepis na znakomity koncert!  Piotr Schmidt na trąbce, Wojciech Niedziela na fortepianie (…).  Tu fundamentem jest organiczna potrzeba niesienia radości  z uprawiania muzyki.  I to uprawiania na najwyższym mistrzowskim poziomie. 

 

Tagi: