Muzyka Kształtu Wody już w sklepach

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Kompozytor Alexandre Desplat został zdobywcą Złotego Globu w kategorii najlepsza muzyka filmowa, za kompozycje do filmu Kształt Wody. Premiera płyty z muzyką do tego obrazu, wydnej pod szyldem wytwórni Decca Records, miała miejsce 19 stycznia.

Podczas pracy nad ścieżką dźwiękową Desplat wcielił się w rolę kompozytora, producenta i dyrygenta, stając na czele London Symphony Orchestra. Nagrań dokonano w słynnych londyńskich Abbey Road Studios. W utworze ‘You’ll Never Know’, zaaranżowanym i wyprodukowanym przez Desplata specjalnie na potrzeby filmu, zaśpiewała światowa gwiazda opery  - Renée Fleming. Na płycie znalazł się także przebój Madeleine Peyroux - ‘La Javanaise’ oraz kompozycje Andy’ego Williamsa i Glenna Millera.

Alexandre Desplat opowiada jak doszło do jego współpracy z Del Toro: “Guillermo wspomniał mi o tym projekcie kilka lat temu. Kiedy w styczniu zeszłego roku obejrzałem wstępną wersję Kształtu Wody, byłem zdumiony. Guillermo stworzył musical, do którego wciąż jeszcze nikt nie napisał muzyki. Poetycki świat, który mi przedstawił, upiększony jeszcze przez jego niebywały reżyserki kunszt, był niecodziennym, bezcennym darem, którego nie mogłem nie przyjąć.” 

Muzyka Desplata jest wspaniałym akompaniamentem do filmu w reżyserii Guillermo Del Toro (Hellboy, Labirynt Fauna), napisanego przez Del Toro i Vanessę Taylor. W rolach głównych wystąpili: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg i Octavia Spencer. Film otrzymał prestiżową nagrodę Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji 2017, gdzie odbyła się jego oficjalna premiera.

Spis utworów:

1 THE SHAPE OF WATER

2 YOU’LL NEVER KNOW Renée Fleming (IG1)

3 THE CREATURE

4 ELISA’S THEME

5 FINGERS

6 SPY MEETING

7 ELISE AND ZELDA

8 FIVE STARS GENERAL

9 THE SILENCE OF LOVE

10 EGG

11 THAT ISN’T GOOD

12 UNDEERWATER KISS

13 THE ESCAPE

14 WATCHING RUTH

15 DECENCY

16 HE’S COMING FOR YOU

17 OVERFLOW OF LOVE

18 WITHOUT YOU

19 RAINY DAY

20 A PRINCESS WITHOUT A VOICE

21 LA JAVANAISE Madeleine Peyroux

22 I KNOW WHY (AND SO DO YOU) From Sun Valley Serenade

23 CHICA CHICA BOOM CHIC Carmen Miranda

24 BABALU Caterina Valentine

25 A SUMMER PLACE Andy Williams

26 YOU’LL NEVER KNOW Renée Fleming (Alt. Version)

Tagi: