I’m With Her - See You Around

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Amerykańscy krytycy są dla nich bardzo łaskawi. W New York Times piszą “…Kiedy śpiewają, ich głosy stają się jednym instrumentem, a ich oddechy wyrównują się”, w NPR World Cafe rozpływają się w zachwytach takimi słowami “…piękne, cudowne wykonanie, wspaniałe harmonie, wzruszająca intymność”. O kogo chodzi? O Grupę I'm With Her.

I’m With Her, czyli Sara Watkins, Sarah Jarosz i Aoife O'Donovan właśnie przedstawiają swój debiutancki album - See You Around, którego współproducentem jest znany ze współpracy z Ryanem Adamsem, Laurą Marling i Paulem McCartneyem Ethan Johns. Materiał został nagrany w należących do Petera Gabriela Real World Studios w Bath. Krążek składa się z 12 piosenek, a każda z nich zachwyca wciągającą narracją i przepięknymi harmoniami wokalnymi.

See You Around to płyta, która przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom ciepłych, minimalistycznych brzmień, okraszonych obfitymi partiami gitar oraz krystalicznie czystymi wielogłosami. Znajduje się na nim 11 autorskich kompozycji, nad którymi członkinie zespołu pracowały w Los Angeles i Vermont oraz niepublikowany dotąd utwór “Hundred Miles” pióra Gillian Welch. Oprócz śpiewu, każda z artystek jest też odpowiedzialna za warstwę instrumentalną: Watkins gra na skrzypcach i ukulele, Jarosz dzierży mandolinę i banjo, a O’Donovan siada za fortepianem i syntezatorami. Grupa zarejestrowała cały repertuar na tak zwaną “setkę”, stojąc w pomieszczeniu nagraniowym bardzo blisko siebie. Album jest świadectwem wielkiej wrażliwości i muzykalności – tak charakterystycznych dla wszystkich trzech artystek.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że tworzymy ten zespół” – mówią członkinie I’m With Her. “Jesteśmy długoletnimi przyjaciółkami, wspieramy się i wzajemnie kibicujemy swoim solowym projektom. To cudowne, że wspólne pisanie piosenek i ich wykonywanie przychodzi nam z taką naturalnością.  Jesteśmy bardzo podekscytowane tym, że wreszcie możemy podzielić się naszą muzyką z publicznością."

 

Tagi: