Agrima czyli nowa płyta Indo-Pak Coalition

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trzeba było trochę poczekać na nowy album formacji Indo-Pak Coalition, ale ci którzy posłuchali jej poprzedniej płyty z pewnością chcieli czekać. Jej pierwszy album „Apti” ukazał się dziewięc lat temu. 17 października światło dzienne ujrzy płyta „Agrima.”

W składzie grupy wiadomo: Rudresh Mahanthappa na saksofonie altowym, Rez Abbasi – na gitarach i na perkusji oraz instrumentach perkusyjnych Dan Weiss. Płytą dostepna będzie co oczywiste na płycie kompaktowej, w plikach gotowych do ściągnięcia oraz winylu.
Zaznajomionym skład mówi wszystko, tym mniej zorientowanym spieszymy przypomnieć, że to trio złożone z najbardziej kreatywnych i najciekawszych muzyków dzisiejszej sceny nowojorskiej. Do Indo-Pak Coalition każdy z muzyków wnosi swoje doświadczenia i głęboką znajomość kultur zarówno daleko-wschodnich jak również zachodnich wykształconych w oparciu o background jazzowy.
Nie niej Rudresh Mahathmappa w jednym z wywiad ów poprosił słuchaczy aby nie myśleli o najnowszej płycie jak o albumie jazzowym, pamiętając, że w sanskrycie „Agrima” oznacza następny, w tym wypadku następny krok na drodze tworzenia nowej ekscytującej muzyki

Tagi: